BAM 2011: Cartell i horaris

1

Un any més el BAM aposta per un cartell força eclèctic on conviuen alguns del noms més rellevants de l’escena local catalana, i estatal, amb grups emergents per descobrir, així com algun que altre gran nom a nivell internacional. L’edició d’enguany segueix el mateix plantejament pel que fa a les ubicacions dels diferents escenaris, i la proposta musical que hi trobarem en cada un d’ells. De tots els noms que desfilaran per aquests escenaris de la ciutat destaquem: The Excitements, que segurament incendiaran la Plaça Reial amb el seu soul funk; Lori Meyer, que portaran el seu indie pop al parc del Forum; el grup paral.lel de J de Los Planetas, Grupos De Expertos Solynieve; els suecs Mando Diao, que juntament amb Herman Dune, seran un dels plats forts de la la jornada del dissabte a l’escenari situat a l’antiga fàbrica d’Estrella Damm; Wu Lyf, que probablement seran una de les bandes que més donaran a parlar gràcies a la seva particular  i contundent proposta entre el post-rock i el hardcore, o Man Man posseïdors d’un directe força personal i passional.

Aquesta és la programació per dies i escenaris del BAM 2011:

DIJOUS 22

Plaça Del Rei

 21.30 h Remate

 23.05 h Astrud & Col·lectiu Brossa

 

Plaça Reial

 21.30 h PE’Z

 23.00 h Los Tiki Phantoms

 

DIVENDRES 23

Plaça del Rei

 21.30 h Bedroom

 22.45 h Anímic

00.15h Villagers

 

Plaça Reial

 21.30 h The Excitements

 22.45 h Aloe Blacc

 00.15 h JC Brooks & The Uptown Soun

 

Parc Fòrum

21.30 h Carlos Cros y los 400 golpes

00.00 h EL Columpio Asesino

03.00 h Lori Meyers

 

Parc Fòrum – Electro BAM

01.00h Wooky

02.00h Pulshar

03.00h Zomby

 

Joan Coromines

20.30 h Evripidis Sabatis

22.00 h Guillamino

23.30 h Rita Indiana Y Los Misterios

 

Plaça dels Àngels

21.15h ZA!

22.45h Wu Lyf

00.30 h Man Man

 

DISSABTE 24

Plaça Del Rei

 12.30 h Renaldo & Clara

 21.30 h Maïa Vidal

 22.45 h John Vanderslice

00.15 h Little Scream

 

Plaça Reial

 12.30 h Estúpida Erikah

21.30 h Senior i El Cor Brutal

 23.00 h Sr. Chinarro

 00.30 h Grupo de Expertos Solynieve

 

Parc Fòrum

 21.30 h El Petit de Cal Eril

 00.00 h Mazoni

 03.00 h Antònia Font

 

Parc Fòrum – Electro BAM

 00.30 h Lasers

 01.30 h Pional

 02.30 h Mondkopf

 

Antiga Fàbrica Damm

19.30 h  4t 1a

21.00 h Herman Dune

22.30 h Mando Diao


Comparteix

Sobre el/la redactor/a